Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Technologia stosowana w trakcie zabiegu oraz odpowiednio dobrane preparaty dostarcza ją skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Ponadto, ma pozytywny wpływ na obszary skóry dotknięte cellulitem oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyli i dekoltu. Jest też doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. Dlatego może być wykonywana, zależnie od potrzeb, u osób przed 30. rokiem życia.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, w której szczegółowo przedstawiona zostanie charakterystyka zabiegu mezoterapii mikroigłowej oraz przeciwwskazania do zabiegu. Uczestnicy zapoznają się z urządzeniem, preparatami do zabiegu oraz technikami aplikacyjnymi. Z racji, iż mezoterapia może być wykonywana przy użyciu różnego typu preparatów, spektrum jej wykorzystania jest szerokie. Poznając schemat zabiegu, uczestnicy szkolenia będą w stanie skutecznie wykonywać go na wielu obszarach ciała, eliminując różne formy defektów skóry.
W części praktycznej przewidziano zabieg pokazowy, realizowany przez szkoleniowca oraz samodzielne wykonywanie zabiegów na modelkach, pod okiem szkoleniowca. Przeprowadzanie zabiegu, pozwoli szczegółowo zapoznać się z jego specyfiką i przygotować do samodzielnej aplikacji.

Program Szkolenia

Zajęcia teoretyczne:

– Zasady higieny i BHP w gabinecie.
– Omówienie formularza świadomej zgody.
– Wskazania i przeciwwskazania.
– Omówienie procedury przed i pozabiegowej.
– Zabieg mezoterapii mikroigłowej.
– Preparaty stosowane w mezoterapii mikroigłowej.
– Omówienie koktajli zabiegowych.
– Techniki zabiegowe.
– Fotodokumentacja.

Zajęcia praktyczne:

– Zabieg pokazowy wykonywany na modelce przez szkoleniowca z omówieniem poszczególnych etapów wykonywanego zabiegu.
– Przygotowanie stanowisk pracy do zabiegu oraz przygotowanie modelek do zabiegu.
– Wykonywanie zabiegu pod okiem szkoleniowca
– Końcowa ocena zabiegu. Odpowiedź na pytania i podsumowanie dnia.
– Rozdanie certyfikatów.

Zainteresowany? Napisz do nas!

    open

    Wszystkie produkty firmy Nanili Professional dostępne są tylko po zalogowaniu. Utwórz konto lub zaloguj się.